تبلیغات شما اینجا گیفت کارت اپل
بستن تبلیغات [X]
زن و شوهر هاي ايراني چرا به هم خيانت مي كنند؟
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:36 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
آمارها و گزارش هاي روانشناسان و دادگاه هاي خانواده نشان مي دهد در دهه گذشته گرايش به خيانت به همسر در جامعه ما بسيار افزايش يافته است.

روانشناسان و متخصصان، از بين رفتن عشق و علاقه، عدم جذابيت همسر، سهل انگاري همسر، هوسراني، عقده هاي جنسي، اخلاق و رفتار غيرقابل تحمل همسر، بي خطر شمردن خيانت، زياده خواهي و تنوع طلبي را از دلايل اصلي خيانت و بي وفايي همسران به يكديگر مي دانند.

اكنون با بحراني شدن اين مسئله به طرح و ريشه يابي و عللي كه در اين امر دخيل هستند، پرداخته ايم. در زمينه دلايل، نقش جامعه، انواع خيانت و عكس العمل همسران نسبت به اين ناهنجاري اخلاقي با دكتر محمد كاظم عاطف وحيد، روانشناس و عضو هيئت علمي انستيتو روانپزشكي تهران گفتگو كرده ايم.

خيانت بين همسران در حال حاضر به چند شكل ديده مي شود؟

- خيانت در رابطه خانوادگي داراي انواع و اقسام مختلفي است كه عبارتند از:

۱- خيانت رفتاري: منظور از خيانت رفتاري اين است كه يكي از همسران به صورت رفتاري و با ارتباط برقرار كردن با شخصي خارج از سيستم خانواده به همسرش خيانت كند كه بخش اعظم آن را ارتباط هاي جنسي تشكيل مي دهد و در جامعه ما نيز رايج است.

۲- خيانت ذهني: افرادي كه در فكر و تخيلاتشان مدام به شخصي ديگر مي انديشند و از آنجا كه زاده ذهنشان است، آن فرد شخصي ايده آل به شمار مي آيد و در اين موقع است كه براي زندگي مشترك خطر مي آفريند چرا كه آن شخص دايما شريك زندگي اش را با فرد ايده آل ساخته ذهنش مقايسه مي كند و چون در حال قياس است، در ارتباط با همسرش به مشكل برمي خورد و رابطه سرد مي شود.

+ تعداد بازدید : 25 |
نوشته شده توسط pedram در 2017-01-08T14:53:27+01:00 و ساعت :