تبلیغات شما اینجا گیفت کارت اپل
بستن تبلیغات [X]
پرده بكارت چيست؟
چهار شنبه 17 دي 1395 ساعت 19:53 | بازديد : 0 | نويسنده : . | ( نظرات 0 )
پرده بكارت يك غشاء نازك همراه با سوراخ يا سوراخهائي براي عبور جريان خونريزي عادت ماهانه از درون آن و چيزي كه به طور مشخص ورودي واژن را مسدود كرده است. اينكه وجود و مفهوم پرده بكارت چيست؟

يكي از اسرار جاودانه و نهفته در بدن بانوان مي باشد. اگر چه به نظر نمي رسد اين بخش وظيفه خاصي داشته باشد و مسئله مشهود اين است كه بافت پرده تنها باقي مانده از پروسه رشد و شكل گيري واژن باشد. از نظر روانشناسي به نظر مي آيد كه اين بخش باعث مي شود كه جرم و چرك ميتواند وارد سطح داخلي واژن گردد. حتي مي توان گفت كه در بچه ها و اطفال مي تواند تا حدي يك نقش محافظتي را در برابر وارد شدن اشياء بداخل واژن را ايفا نمايد. در بعضي مواقع مشاهده ميزان آسيب به پرده مي تواند دليل بر وجود رابطه جنسي و يا حتي دال بر مورد آزار و اذيت قرار گرفتن نيز تلق مي گردد. در طول تاريخ فرهنگ هاي بسياري را مي توان ديد كه در آنها داشتن روابط جنسي خارج از چهارچوب ازدواج غيرقانوني مي باشد، در اين نوع فرهنگ ها دست نخورده بودن پرده دال بر نداشتن رابطه جنسي براي فرد تلقي مي گردد.

البته امروزه مشخص گرديده كه، ممكن است كه آسيب پرده عاملي غير از رابطه جنسي باشد. امّا از نظر علما اين عصر مفهموم دست نخوره بودن پرده بيشتر به يك افسانه غيرواقعي شبيه است، دليل آن را هم بر اين مي دانند كه پرده بكارت داراي انواع گوناگوني از نظر شكل، ضخامت و اندازه مي باشد، حتي از انواع آن مي توان به نوع حلقوي اشاره كرد كه پرده تمامي ورودي داخل واژن را مسدود مي كند و تنها يك سوراخ در ميان آن قرار دارد، يا مي توان به پرده جداره دار اشاره كرد كه داراي شكافهاي باريكي در قسمت مركز به پائين آن مي باشد.

اكثر پرده ها تمامي بخش ورودي واژن را پوشش نمي دهند و همواره داراي منافذي براي خروج خون و مواد زائد در طول عادت ماهانه هستند. امّا در بعضي موارد نادر پرده مي تواند قطور باشد و يا بدون سوراخ بوده و يا تمامي بخشش ورودي واژن را پوشش دهد. اين گونه پرده ها به احتمال قوي اجازه قاعدگي و يا امكان مقاربت نخواهد داد. در اين صورت در زمان سيكل عادت ماهانه خونريزي صورت نخواهد گرفت و نتيجه آن پر شدن واژن از خون خواهد بود كه اين خون مي تواند به سمت رحم حركت كرده و موجبات ناراحتي را براي فرد فراهم كند. البته پزشكان اين مانع را با يك جراحي ساده و ايجاد شكاف مي توانند برطرف نمايند.

از آنجا كه پرده بكارت مي تواند داراي اشكال مختلف باشد بايد دريافت كه بازبيني آن نمي تواند دليل محكمي براي اثبات اين مورد باشد كه فرد داراي رابطه جنسي بوده است يا خير. اين طور قضاوت مي تواند براي فردي هم كه پرده آنها در اثر فعاليتهاي ورزشي، استفاده از تامپسون، كشيدگي بيش از حد، نبود مادرزادي، تستهاي پزشكي و ... باشد. حتي بسياري از مدارك از اين حكايت مي كنند كه پاره گي پرده در اكثر كشيدگي بيش از حد در فعاليتهائي مانند؛ ژيمناستيك، رقص و يا اسب سواري نيز شايع است. حتي گونه اي پرده نيز وجود دارد كه بسيار انطاف پذير بوده و در اثر آميزش آن به كنار زده شده و ممانعتي ايجاد نخواهد كرد در ادامه سخن بايد يادآور شد كه پاره گي ممكن است با مقداري درد و مدتي خونريزي همراه باشد ولي در موارد بسياري نيز وجود دارد كه پرده بدون درد و خونريزي پاره گرديده است.
+ تعداد بازدید : 29 |
نوشته شده توسط pedram در 2017-01-08T14:53:27+01:00 و ساعت :